Czy szkolna przerwa może być słodka, jasne i to jeszcze jak! Uczniowie klas gastronomicznych w „Korfantym” potrafią wyczarować smakowite specjały i jeszcze sprzedać z zyskiem. Wszystko to pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Jastrzębie-Zdrój zdobyło 10 mln zł na realizacje edukacji przedszkolnej. Pieniądze, pochodzące z Unii Europejskiej, pozwolą na organizację dodatkowych zajęć i rozwój pasji najmłodszych mieszkańców.
Prezydent Michał Urgoł w przeddzień święta niepodległości spotkał się z uczniami „Korfantego” i rozmawiał o mieście. Młodzi ludzie pytali o inwestycje, aquapark, przyszłość miasta i kolej. Nie zabrakło też pytań o motywacje, które stały za tym, aby ubiegać się o najważniejszy urząd w mieście.
Wyłoniono finałową dwudziestkę 9. edycji plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku.
W popularnym „Korfantym” wręczono stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów. Młodzież będzie dostawała pieniądze przez cały rok szkolny. Wszystko to było możliwe dzięki współpracy szkoły z Fundacją Świętego Mikołaja.
Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Potrwa do 26 listopada.
Małego chłopca idącego bez opieki zauważyli mieszkańcy Radlina. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że dziecko samo opuściło teren przedszkola. Jak do tego doszło?
Czy uczniowie mogą być dyrektorami przedsiębiorstwa gastronomicznego? Oczywiście, jednak pod warunkiem, że sami je założą. Mogą też oferować swoje produkty w szkole, w której się uczą, a przy okazji spróbować zarobić pierwsze pieniądze. Taka nauka biznesu wciąga i daje konkretne efekty.
87 projektów naukowych, 237 uczestników z 43 szkół średnich z ponad 20 miast – te liczby doskonale ilustrują III edycję Projektu Politechnika, który cieszy się rosnącą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Wśród laureatów znalazła się również szkoła z regionu.
Edukacja jest ostatnio tematem często obecnym w mediach. Szczególnie mocno zauważamy to 14 października w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Czy to dobry dzień na utyskiwanie, krytykowanie, czasem atakowanie, albo też bezkrytyczne idealizowanie pedagogów – niech każdy oceni sam. Może jednak w tym dniu pomyślmy o tych nauczycielach,...
Spotkania w szkole podstawowej nr 4 w Pszowie, spotkanie w wodzisławskim "Tischnerze" oraz otwarte spotkanie dla mieszkańców w Pszowie - to wszystko odbyło się w ramach akcji "Nie hejtuję".
We wrześniu grupa wybranych uczniów klasy 2b z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach przeszła przez 12 godzin rozwijających warsztatów w Rydułtowskim Centrum Kultury.
O historii, wybaczeniu i współpracy między narodami była mowa podczas jastrzębskich obchodów z okazji Światowego Dnia Sybiraka. Ryszard Czarnecki, dawny zesłaniec, zwrócił się do młodego pokolenia, aby było strażnikami historii, lecz nie kierowało się uprzedzeniami i stereotypami w kontaktach z sąsiadami.
Nie ma to jak wziąć sprawy we własne ręce i pomóc świętemu Mikołajowi jeszcze we wrześniu. Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju włączył się w akcję wspierania uczniów z niezamożnych rodzin poprzez fundowanie im miesięcznych stypendiów.
Czy można wyobrazić sobie lekcje na promie na Morzu Bałtyckim? Dla klasy o profilu turystycznym w „Korfantym” nie jest to żadnym problemem. Młodzież wypłynęła w rejs, podczas którego realizuje szkolny materiał nauczania.
Co to jest składka? Kim jest płatnik? W jakich życiowych sytuacjach dostaje się rentę lub zasiłek? Te oraz pokrewne zagadnienia omawiane są podczas zajęć z ZUS. Od dekady ZUS proponuje szkołom udział w różnych projektach edukacyjnych, podczas których młodzież uczy się podstawowych pojęć z ekonomii społecznej. Kolejne edycje tych...
Materiał zewnętrzny
Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, odbywające się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.
Materiał zewnętrzny