Nowiny Raciborskie o tym, kto ponosi odpowiedzialność za smutny los mleczarni
Zamknięcie raciborskiej mleczarni to temat okładkowy najnowszego wydania "Nowin Raciborskich". Rozmawiamy z ekspertami z branży, który przypominają jak doszło do sprzedaży mleczarni. Niektórzy mówią wprost o wrogim przejęciu.
Ponadto w numerze poruszamy temat losów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Piszemy również dlaczego sprawą budowy nowoczesnej siedziby RCKiK zainteresowała się Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.
Piszemy również o staraniach władz gminy Krzyżanowice dotyczących wystąpienia z Aglomeracji Racibórz i wizycie wójta Grzegorza Utrackiego u marszałka województwa. Z kolei mieszkańców gminy Nędza (i nie tylko) powinien zainteresować artykuł dot. wyroku w sprawie DEKBUD-u, którym zajął się... Sąd Najwyższy.
Polecamy również reportaż Katarzyny Gruchot i Pawła Okulowskiego o ciepłym i rodzinnym interesie Heiduczków. O pasji tworzenia rowerów opowiedzieli nam z kolei Michał Bugla i Michał Zygadło. Używają przy tym tyleż pracy swoich rąk co... serca i wyobraźni.
Na stronie "patrolowej" wracamy do zatrzymania "grafficiarza", który powodowany twórczym szałem wymazał swoimi bazgrołami pół miasta. Straty idą w dziesiątkach tysięcy złotych. Pytamy również o stosunek prawdziwych grafficiarzy do tego typu wybryków.
O wstrząsających losach Andrzeja Knury na stronach gminnych pisze Marcin Wojnarowski. 90-latek z Pogrzebienia podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej - opowiada o tym jak walczył na froncie zachodnim, został wzięty w niewolę i powrocie w rodzinne strony.
Pozostając w temacie historii warto przewertować gazetę, aby dowiedzieć się jak o wybuchu I wojny światowej pisała przed 101 laty redakcja ówczesnych "Nowin Raciborskich".
Krzysztof Pakulec opowiedział nam o modzie na zdrowy tryb życia i zbliżającym się V Raciborskim Festiwalu Fitness.