Dzień Energetyka w Rafako. Podziękowania za pracę i zapowiedź wielkich zmian [ZDJĘCIA]
- Wiem, że to o co proszę jest bardzo trudne, ale chciałabym prosić wszystkich, żeby w tym procesie wspierali spółkę - w tych słowach prezes Rafako Agnieszka Wasilewska-Semail odniosła się do zapowiedzi przeprowadzenia zwolnień grupowych w firmie. Prezes podkreśla, że bez redukcji kosztów, Rafako utraci zdolność konkurowania na rynku oraz tworzenia nowych rozwiązań w zakresie energetyki.
Dzień Energetyka w Rafako był okazją do wyjaśnienia zasłużonym członkom załogi przedsięwziętych przez zarząd firmy działań, których efekt z jednej strony doprowadzi do redukcji kosztów stałych funkcjonowania przedsiębiorstwa, z drugiej strony pozwoli na przygotowanie konkurencyjnej oferty. Nie obędzie się to jednak bez kosztów społecznych wynikających ze zwolnień w firmie.
Zobacz również: Zwolnienia grupowe w Rafako
- Rynek energetyki bardzo zmienił się w ostatnich czasach i będzie nadal się zmieniać (...) Minister Tchórzewski powiedział na forum w Krynicy, że Elektrownia Ostrołęka jest ostatnią elektrownią węglową, która powstanie w Polsce - powiedziała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail. Zwrot w kierunku energetyki niekonwencjonalnej jest koniecznością, bo taka jest przyszłość całej branży. - Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której Rafako przestanie być dostawą rozwiązań w energetyce - dodała prezes Rafako.
Zobacz również: PBG nie utraci kontroli nad Rafako
Prowadząca uroczystość Anna Zembaty-Łęska, dyrektor departamentu zarządzania personelem Rafako, przypomniała obchody Dnia Energetyka sprzed 20 lat, gdy po powodzi ważyły się losy Rafako. - Teraz też jest taki przełomowy moment - powiedziała, wyrażając nadzieję, że firma przetrwa i ten okres przesilenia.
Następnie przystąpiono do właściwej części uroczystości, w trakcie której uhonorowano wieloletnich pracowników Rafako. Podziękowano również rafakowcom, którzy przeszli na emeryturę (lista poniżej).
Dzień Energetyka 2017 - lista wyróżnionych