O Rafako w Sejmie RP. Spółka z Raciborza odżyje, gdy zmieni właściciela
Posłowie oraz przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskiego Funduszu Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu debatowali o przyszłości Rafako. Choć jednoznaczne deklaracje nie padły, przebieg rozmowy może prowadzić do wniosku, że Rafako zmieni właściciela.
Rafako odżyje, gdy zmieni właściciela
Następnie głos raz jeszcze zabrał wiceminister Zbigniew Gryglas. Podziękował senator Gawędzie za jej wypowiedź, a także posłance Gabrieli Lenartowicz za to, że dzięki niej doprowadzono do dyskusji na temat Rafako na forum komisji. - Wszyscy jesteśmy zobowiązani dbać o interesy Skarbu Państwa. Argumentacja Gaz-Systemu jest dobrym przykładem na to, z jakimi dylematami musieli zmagać się zarządzający (spółkami Skarbu Państwa, które głosowały przeciwko układowi z Rafako - red.) - powiedział.
Z. Gryglas stwierdził też, że "o sukcesie sanacji Rafako zdecyduje proces sprzedaży akcji Rafako, które aktualnie należą do PBG". - Wierzę, że postępowanie restrukturyzacyjne będzie doprowadzone do szczęśliwego finału i raz jeszcze składam deklarację wsparcia tego procesu w ramach prawa i zgodnie z interesem Skarbu Państwa".
Na zakończenie posiedzenia posłanka Gabriela Lenartowicz raz jeszcze zabrała głos w dyskusji. Zwróciła uwagę, że nie padły odpowiedzi na najważniejsze z zadanych przez nią pytań, tj. czy Ministerstwu Aktywów Państwowych znane są nierynkowe praktyki na rynku wykonawstwa energetycznego, w ramach których głosowanie spółek Skarbu Państwa przeciwko układowi Rafako było inspirowane przez jedną z wiodących firm tego sektora należącą do Skarbu Państwa, a także czy rząd rozważa ratowanie Rafako poprzez nabycie akcji przedsiębiorstwa przez Polimex Mostostal.
Odpowiedzi na te pytania nie padły. Marek Suski zakończył posiedzenie komisji. Argumentował, że dalsza dyskusja może zostać odebrana jako naciski na państwowe agencje, które powinny działać na zasadach rynkowych.
Ludzie
Była senator.
Poseł na Sejm RP
Poseł na Sejm RP
Poseł na Sejm RP
Politycy są prości, bo prości są wyborcy, którzy ich wybierają. Nieprostych lud nie chce. No może poza panem posłem Suskim, który jest odrębnym bytem polityczno-socjologicznym. W sprawie Rafako akurat bycie prostym może być zaletą, jeśli przeciwstawić ich cwaniakom (prostym i bardziej skomplikowanym), którzy wydrenowali Rafako z kasy i doprowadzili swoimi decyzjami do takiego dramatu.
większość z wymienionych polityków w tym artykule to prości,wiejscy ludzie , którzy trafili tam z przypadku a polityka to ich prostszy sposób na życie niż inne prace ,które dotychczas wykonywali. Nie mają pojęcia o giełdzie,finansach, rynku inwestycyjnym, energetyce. Artykuł to też za dużo powiedziane hmmm to bardziej baśń,bajka może satyra, komediodramat
Firmę przejmie Państwo i Git.
To co? Napchać kabzę wypomadowanego prezesa mają podatnicy? Mówię wielkie krótkie raus!
PBG mocno się postarało i dużo zrobiło złego dla Rafako. Bankructwo należy się wszystkim po równo, prywatnym i publicznym zakładom też.
Dobra robota gabi, dobrze żeś to zwołała
Ktoś pisze o zasługach Wosia... istny cyrk. Jakby nie było to ja tu widzę że to najbardziej posłanka Lenartowicz działa w tej sprawie. Inni pięknie leją wodę z mydlinami.
Tak? To ciekawe bo efektów brak... no oprócz pięknych sweet foci
Panie Suski. Państwo pobiera podatki zarówno od firm państwowych jaki prywatnych bo odpowiada za całą gospodarkę polską. To państwo przystąpiło do programu dekarbonizacji forowanego przez UE, a nie Rafako i m.in. dlatego państwo powinno poczuwać się do wsparcia polskiej firmy, która w tej chwili również i z tego powodu kłopoty. Pomagacie kopalniom, odkupujecie aktywa, które zarabiają potem dla Skarbu Państwa więc pomóżcie w tym trudnym momencie polskiej firmie z Raciborza. Wielu ludzi głosowało na was z nadzieją, że będziecie dbać o polskie firmy, więc nie zawiedźcie ich...
Woś działaj już pol roku wcześniej zanim inni posłowie się zorietowali