Jego życie stało się scenariuszem do filmu. Teraz przyjechał do Raciborza, aby zainspirować chłopaków z "Poprawczaka"
Patryk Galewski dostał od losu drugą szansę. Sąd skierował go do prac społecznych w puckim hospicjum. Tam zetknął się z księdzem Janem Kaczkowskim i przeszedł przemianę, która może być inspiracją nie tylko dla filmowców, ale również tysięcy dzieci i młodych ludzi w trudnej sytuacji życiowej.
Nikt nie rodzi się zły
Patryk Galewski jest współtwórcą projektu PaKa, który realizuje razem z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Jak mało kto, potrafi porozumieć się z wychowankami zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych czy domów dziecka, albowiem on sam ma za sobą tzw. trudną przeszłość. Spotkania zaczynają się od rozmowy. Patryk Galewski mówi, jak kiedyś żył, co zrobił, a także, co się stało, że zmienił swoje życie. Rozmowy nie są łatwe, bo dotykają takich problemów, jak próby samobójcze, zażywanie narkotyków, samookaleczenia. Po trudnych rozmowach przychodzi pora na odpoczynek, a następnego dnia rozpoczynają się warsztaty gotowania, czyli wspólnej pracy, podczas której również otwiera się pole do inspirującej wymiany zdań.
PaKa w raciborskim "Poprawczaku"
Według takiego scenariusza przebiega również wizyta Patryka Galewskiego w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu. Patryk Galewski przyjechał do Raciborza 19 kwietnia. 20 kwietnia współpracownik Nowin gościł w "Poprawczaku", relacjonując warsztaty kulinarne. Zdjęcia w galerii. Poniżej w materiale wideo wypowiedź Patryka Galewskiego dla czytelników i widzów Nowin:
Mówili na niego "Johnny"
Na zakończenie dodajmy, że życie Patryka Galewskiego zmieniło się podczas wykonywania prac społecznych w hospicjum, gdzie spotkał księdza Jana Kaczkowskiego. Życiowa przemiana, którą przeszedł, stała się podstawą scenariusza do filmu "Johnny". W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik, Patryka Galewskiego zagrał Piotr Trojan. W filmie wystąpiły również m.in. Anna Dymna oraz Maria Pakulnis. "Johnnego" moża zobaczyć m.in. na platfromach Player oraz Netflix.
Piękny film o Pięknych Ludziach. Cieszę się, że zawitał Pan do Naszych chłopaków. Siła z Wami!